اسامی برندگان مراسم «بفتا» ۲۰۱۸ (Bafta 2018) اعلام شدند.

این مراسم بامداد دوشنبه و در شهر لندن برگزار شد.

هفتاد و یکمین دوره مراسم سالانه بفتا دیروز در شهر لندن انگلستان برگزار شد. «جوانا لاملی»، میزبانی این مراسم باشکوه و مهم را برعهده داشت. اثر جدید «گیلرمو دل تورو»، «شکل آب» (The Shape of Water) با ۱۲ نامزدی در این مراسم از این نظر پیشتاز بود. فیلم «دانکرک» به کارگردانی «کریستوفر نولان» نیز در هشت بخش گوناگون نامزد دریافت جایزه بود. فیلم درام «مارتین مک‌دونا»، «سه بیلبورد در حوالی ابینگ، میزوری» نیز با دریافت پنج جایزه در بخش های مختلف از این نظر از رقیبان خود پیشی گرفت. امسال مراسم بفتا هیجان انگیز تر از سال های گذشته بود. فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی عزیز که توانست به عنوان بهترین فیلم خارجی زبان سال در اسکار انتخاب شود، در این مراسم نیز نامزد دریافت جایزه شده بود. با اینحال این جایزه به اصغر فرهادی تعلق نگرفت و فیلمی دیگر، این جایزه را به دست آورد. لیست کامل برندگان: (اسامی برندگان پررنگ تر است)

بهترین فیلم

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 

Call Me By Your Name

Darkest Hour

Dunkirk

The Shape of Water

بهترین فیلم بریتانیایی

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 

The Death of Stalin

God’s Own Coutry

Lady Macbeth

Paddington 2

Darkest Hour

بهترین کارگردان

«گیرمو دل‌تورو» برای فیلم The Shape of Water

«لوکا گوادانینو» برای فیلم Call Me By Your Name

«کریستوفر نولان» برای فیلم Dunkirk

«دنی ویلنو» برای فیلم Blade Runner 2049

«مارتین مک‌دونا» برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین بازیگر زن نقش اول

«فرانسیس مک‌دورمند» برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 «آنت بنینگ» برای فیلم Film Stars Don’t Die in Liverpool

«مارگو رابی» برای فیلم I, Tonya

«سالی هاوکینز» برای فیلم The Shape of Water

«سیرشا رونان» برای فیلم Lady Bird

بهترین بازیگر مرد نقش اول

«گری اولدمن» برای فیلم Darkest Hour 

«دنیل دی‌لوییس» برای فیلم Phantom Thread

«دنیل کالویا» برای فیلم Get Out

«جیمی بل» برای فیلم Fim Stars Don’t Die in Liverspool

«تیموتی کالامت» برای فیلم Call Me By Your Name

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل

«سم راکول» برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

«کریستوفر پلامر» برای فیلم All the Money in the World

«هیو گرانت» برای فیلم Paddington 2

«ویلم دفو» برای فیلم The Florida Project

«وودی هارلسون» برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین بازیگر زن نقش مکمل

«آلیسون جنی» برای فیلم I, Tonya

«کریستین اسکات توماس» برای فیلم Darkest Hour

«لاوری متکلف» برای فیلم Lady Bird

«لزلی منویل» برای فیلم Phantom Thread

«اکتاویا اسپنسر» برای فیلم The Shape of Water

بهترین فیلم خارجی زبان

The Handmaiden

Elle

First They Killed My Father

Loveless

The Salesman (فروشنده)

بهترین فیلمساز، تهیه‌کننده یا نویسنده تازه‌کار بریتانیایی

«رونگانو نیونی» و «امیلی مورگان» برای فیلم I Am Not a Witch

«گرت تانلی»، «جک هیلی گاتمن» و «تام میتن» برای فیلم The Ghoul

«جانی هریس» و «توماس نپر» برای فیلم Jawbone

«لوسی کوئن» برای فیلم Kingdom of Us

«الیس بیرچ»، «ویلیام اولدروید» و «فودلا کرونین اورایلی» برای فیلم Lady Macbeth

بهترین فیلم انیمیشن

Coco

Loving Vincent

My Life As a Courgette

بهترین مستند

I Am Not Your Negro

City of Ghosts

Icarus

An Inconvenient Sequel

Jane

بهترین فیلمنامه اوریجینال

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Get Out

I, Tonya

Lady Bird

The Shape of Water

بهترین فیلمنامه اقتباسی

Call Me By Your Name

The Death of Stalin

Film Stars Don’t Die in Liverpool

Molly’s Game

Paddington 2

بهترین موسیقی اوریجینال

The Shape of Water

Blade Runner 2049

Darkest Hour

Dunkirk

Phantom Thread

بهترین فیلم‌برداری

Blade Runner 2049

Darkest Hour

Dunkirk

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین تدوین

Baby Driver

Blade Runner 2049

Dunkirk

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین طراحی صحنه

The Shape of Water

Beauty and the Beast

Blade Runner 2049

Darkest Hour

Dunkirk

بهترین طراحی لباس

Phantom Thread

Beauty and the Beast

Darkest Hour

I, Tonya

The Shape of Water

بهترین صداگذاری

Dunkirk

Baby Driver

Blade Runner 2049

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

بهترین جلوه‌های ویژه

Blade Runner 2049

Dunkirk

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

War for the Planet of the Apes

بهترین چهره‌پردازی

Darkest Hour

Blade Runner 2049

I, Tonya

Victoria & Abdul

Wonder

بهترین فیلم کوتاه بریتانیایی

Cowboy Dave

Aamir

A Drowning Man

Work

Wren Boys

بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی

Poles Apart

Have Heart

Malmoon

بهترین ستاره نو ظهور (انتخاب مردمی)

دنیل کالوویا

فلورسن پوگ

جاش اکانر

تسا تامپسون

تیموتی کالامت

نویسنده: مانی شکیبایی


پیشنهادات سایت:

برای باخبر شدن از آخرین اخبار سایت و سینمای جهان ، به کانال تلگرام فیلم تو مووی بپیوندید.

کانال تلگرام فیلم تو مووی

راهنمای فیلم تو مووی :

  • 1- برای سهولت در دانلود بهتر است از نرم افزار های مدیریت دانلود استفاده کنید
  • 2- جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح وارد کنید . [ایمیل www ندارد .]
  • 3- لطفا از توهین در نظرات خودداری کنید ، با کاربر خاطی برخورد لازم انجام خواهد شد .
  • 4- جهت درخواست فیلم از فرم درخواست فیلم استفاده کنید .

برچسب ها